3.5.2023 14:00 - 3.5.2023 15:30 Verkossa

Soppari kuntoon, tuleva johtaja!

3.5.2023 14:00

Verkossa

Oletko solmimassa johtajasopimusta? Johtavassa asemassa olevan työntekijän kanssa solmitaan työsopimus, jota usein nimitetään johtajasopimukseksi (ns. palkkajohtajat).

Tämä webinaari auttaa sinua ymmärtämään, mitä johtajasopimuksista on syytä tietää. Saat myös käytännön vinkkejä johtajasopimusneuvotteluihin.


Webinaarista saat vastauksia mm. seuraaviin kysymyksiin:

  • Miten ns. palkkajohtajasopimus eroaa tavallisesta työsopimuksesta tai toimitusjohtajasopimuksesta?
  • Mistä asioista voidaan sopia eri tavalla johtajan kohdalla kuin muiden työntekijöiden?
  • Mistä johtajasopimuksissa yleensä sovitaan?
  • Mihin asioihin johtajan kannattaa kiinnittää huomiota sopimuksessa?
  • Mistä asioista johtaja voi neuvotella ja miten?
  • Miten johtaja-asema vaikuttaa työsuhteen päättämistilanteissa?


Kouluttajana toimii Suomen Ekonomien työsuhdejuristi Sarianna Heiska.

Tallennuksen päätyttyä sinulla on mahdollisuus jäädä linjoille esittämään kysymyksiä Sariannalle chatissa. Kysymysten tulee olla anonyymeja eikä ne saa olla yksilöitävissä.

Tapahtuma on suunnattu sinulle, joka olet solmimassa työsuhteista johtajasopimusta. Mukaan ovat tervetulleita myös muut aiheesta kiinnostuneet ekonomi- ja KylteriPlus-jäsenet. Tapahtuma tallennetaan ja tallenne viedään eLoungeen pian tapahtuman jälkeen.


Pssst! Oletko lähdössä sittenkin toimitusjohtajaksi? 
Ilmoittaudu pikaisesti mukaan aihetta koskevaan webinaariin täällä!

Paikkoja ei enää tarjolla.

Työsuhdejuristit apunasi

Juristit palvelevat puhelimitse arkisin kello 9-12 ilman ajanvarausta numerossa 020 693 200. Ole ensisijaisesti yhteydessä puhelinpäivystykseen. Kiireettömissä asioissa voit halutessasi varata ajan.

Paikkoja ei enää tarjolla.

Ajankohta

Alkaa:   3.5.2023 14:00
Päättyy:   3.5.2023 15:30

Lisätiedot

Krista Salo

+358 40 350 4057

krista.salo@ekonomit.fi

Tapahtumapaikka

Verkossa